Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Aastavahetuse eel kasvas viisataotluste arv Venemaal
Aastavahetuse eel on hüppeliselt kasvanud Eesti viisa taotluste arv Venemaal.

Välisministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et teisipäeval pöördus Moskva saatkonna poole 677 viisataotlejat, mis on taotlejate arvu poolest seni rekordpäev.

Kui tänavu septembris taotles Moskva saatkonnast viisat umbes nelisada inimest nädalas, siis novembris viisataotluste hulk kahekordistus. Detsembris taotles Eesti viisat aga umbes 1500 inimest nädalas.

Viisataotluste arv on kasvanud ka Peterburi konsulaadis. Kui septembris taotles seal viisat kokku ligi 2600 inimest, siis novembris oli viisataotlejaid üle 3600.

Detsembrikuu jooksul on seni Peterburi konsulaadile viisataotluse esitanud üle 6100 inimese. Eelmise aasta detsembris pöördus Peterburi konsulaadi poole viisataotlusega ligi 4900 inimest.

Välisministeerium lähetas aastavahetuse eel Moskvasse ja Peterburi täiendavalt konsulaarametnikke ja viisasekretäre.

Moskva saatkonda lähetati senistele töötajatele lisaks üks konsul ja viis viisasekretäri ning Peterburi konsulaati kaks konsulit ja neli viisasekretäri.

Uudisteagentuuri Rosbalt andmetel käis mullu aastavahetuse ajal Tallinnas umbes 20.000 Venemaalt pärit turisti.  BNS

22 Detsember 2004
  Kommentaarid