Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Üle 1500 inimese pidi öö laeva pardal veetma (täiendatud)

Soomes möllanud tugeva tormi tõttu pidi üle 1500 inimese veetma öö Helsingi sadamas laeva pardal.

Laevafirma Eckerö Line Eesti filiaali juhataja Katrin Sirk Aun ütles BNS-ile, et tugeva tormituule tõttu ei saanud puksiirid reisilaeva Nordlandia kolmapäeva õhtul kai äärde tõmmata.

Laev pidi Helsingisse jõudma kolmapäeval kell 21.30, kuid laeva pardal viibinud 752 reisijat pidid veetma öö laevas ning pääsesid maale alles neljapäeval kell 10.40.

Reisijad jaotati kajutitesse laiali.

"Helsingis oli torm tugevam kui meil, veel täna hommikul puhus seal tuul kiirusega 30 meetrit sekundis," ütles Sirk Aun.

Tema sõnul ei ole laevafirmale reisijatelt kaebusi seni laekunud.

Tormi tõttu väljus Nordlandia ka täna hommikul Helsingist hilinemisega. Laev oleks sõiduplaani kohaselt pidanud välja sõitma hommikul kell 8, väljus aga kell 11.20 ning jõuab Tallinna kell 14.30. Helsingist väljunud laeva pardal on 1600 reisijat.

Nordlandia väljub neljapäeva õhtul Tallinnast sõiduplaani järgi kell 18.

"Õhtuks lubati taas lõunatormi, loodame enne tormi kohale jõuda," ütles Sirk Aun.

Viking Line'i esindaja Anni Tamra sõnul ei väljunud kolmapäeva õhtul tugeva tuule tõttu Helsingist reisilaev Rosella, mille pardal oli ligikaudu 700 reisijat.

Laev väljus Helsingist neljapäeval kell 7 ja jõudis Tallinna kell 10. Tallinnast väljus Rosella neljapäeval kella 8.15 asemel kell 11.30. Laeva pardal oli umbes 400 reisijat.

"Reisijad olid väga mõistlikud, keegi ei kaevanud," ütles Tamra.

Torm häiris ka Tallinki laevade liiklemist. Firma esindaja sõnul püsisid laevad enam-vähem graafikus, jäädes hiljaks kümmekond minutit kuni pool tundi.  BNS

23 Detsember 2004
  Kommentaarid