Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tervisekaitse hoiatab liigsöömise ja riknenud toidu eest
Tervisekaitseinspektsioon hoiatab inimesi jõulu- ja aastalõpupidustuste ajal liigsöömise ja riknenud toidu eest.

Ka jõuluajal tuleb toitu varudes ja valmistades kinni pidada hügieenireeglitest, manitsevad tervisekaitsjad.

Tervisekaitsjate sõnul tuleks toitu varudes alati jälgida toidu realiseerimisaega ehk "kõlblik kuni" kuupäeva, pärast mida toidukaupa tarbida ei tohi.

"Tervisekaitseametnike kogemused näitavad, et leidub müüjaid, kes sellest nõudest ei hooli, vaid aegunud kauba müüki jätavad," tõdes tervisekaitseinspektsiooni pressiesindaja.

Märgistusega "parim enne" kaupa tohib küll pärast märgitud kuupäeva müüa, kuid vastava märkega ning vastavatel tingimustel.

Samuti tuleks toidukauba ostmisel jälgida, et sügavkülmutatud tooted oleks ka poes sügavkülmikus ning neid poleks lastud üles sulada. Vastasel juhul nendel olev säilimiskuupäev ei kehti.

Toidumürgituste vältimiseks ei tohiks süüa veterinaarteenistuse poolt kontrollimata ulukiliha ning kodus valmistatud liha- ja kalakonserve.

Tsitruselised võivad tekitada allergiat, eriti lastel. Samuti võib lastele ohtlik olla suures koguses maiustuste söömine ning värviliste jookide joomine.

Samuti leiavad tervisekaitsjad, et kuigi vanarahva kombe kohaselt tuleks jõulutoidud ööseks lauale jätta, ei ole see soojas toas ja rikneva toidu puhul, nagu salatid või tordid, eriti hea mõte.

Lisaks soovitavad tervisekaitsjad söömise ja joomisega piiri pidada.

Tervisekaitseinspektsiooni pressiesindaja lisas, et 11 kuuga on diagnoositud 3233 soolenakkushaiguste juhtu, mis on paarisaja võrra rohkem kui mullu.  BNS

23 Detsember 2004
  Kommentaarid