Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti andis välisabiks kaheksa miljonit krooni
Eesti andis lõppeva aasta jooksul riigieelarvest arengu- ja humanitaarabiks kaheksa miljonit krooni, mis läks peamiselt Ida- ja Kagu-Euroopa ning Lõuna-Kaukaasia toetuseks.

Humanitaarabi on Eesti jaganud rahvusvaheliste organisatsioonide kaudu kokku 1,5 miljoni krooni eest, kirjutas Postimees.

Toetust said näiteks Beslani pantvangidraamas kannatanud, Sudaani Darfuri piirkonna kodusõja põgenikud, aastataguse Iraani maavärina ohvrid ja Pihkva lapsed, kelle jaoks saadeti A-hepatiidi vaktsiini, edastas välisministeeriumi pressisekretär Anneli Kimber.

6,5 miljonit krooni on kulunud arenguabiks, selle puhul on tegemist nii materiaalse kui tehnilise oskusteabe edasiandmisega, selgitas Kimber.

"Näiteks oleme jaganud Eestisse kutsutud Gruusia riigiametnikele eurointegratsioonikogemusi, Usbekistani ja Ukraina ametnikele teavet, kuidas maailma kaubandusorganisatsiooniga läbirääkimisi pidada ning aidanud Armeenial välja arendada sealset häirekeskuste ja sidesüsteemi," lisas Kimber.

Tema sõnul jagab Eesti oma reformidest saadud kogemusi näiteks avaliku halduse, institutsionaalse arengu, infoühiskonna arendamise, rahvusvaheliste organisatsioonidega liitumise ja keskkonnakaitse valdkondades.

Oskusteabe edastamisel keskendub Eesti peamiselt piirkondadele, kus seisavad ees või on käimas siinmail juba läbitud reformidega sarnased protsessid.

Järgmisel aastal plaanib välisministeerium jagada abi sama suures mahus kui tänavugi, kinnitas Kimber. Peamised sihtriigid jäävad tema kinnitusel samaks, nendest olulisimad on Gruusia ja Ukraina.  BNS

24 Detsember 2004
  Kommentaarid