Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tervisekaitse hoiatab reisijaid nakkuste eest
Tervisekaitseinspektsioon soovitab soojale maale reisijatel järgida tähelepanelikult hügieenireegleid, näiteks juua vaid pudelivett ning mitte kasutada jookides jääkuubikuid.

Inspektsiooni pressiesindaja Agnes Jürgensi sõnul on viimasel ajal olnud mitu düsenteeria haigusjuhtu Egiptuses käinute seas.

"Arstide andmete kohaselt on detsembris Eestis düsenteeriasse haigestunud viis, just Egiptusest saabunud inimest," sõnas Jürgens.

11 kuuga on Eestis diagnoositud 129 düsenteeria haigusjuhtu.

Düsenteeria levib saastunud esemete, käte, toidu ja vee kaudu ning selle tunnusteks on kõhulahtisus, palavik ja kõhuvalud.

Tervisekaitsjad soovitavad reisil viibijatel juua vaid pudelisse villitud vett, hoiduda jääkuubikutest, pesta käsi seebiga, mitte süüa pesemata juur- ja puuvilju ning tarbida ettevaatlikult termiliselt töötlemata meresaadusi.

Lisaks on soojal maal käinute seas registreeritud viimasel ajal palju A-hepatiidi juhtumeid. Kui detsembris diagnoositi Eestis seda haigust 18 juhul, siis 11 neist olid seotud reisimisega välismaale.

A-hepatiit on viiruslik maksapõletik, mis levib puuduliku hügieeni korral ehk saastunud vee ja toiduainete kaudu. Haiguse peiteaeg on kaks kuni seitse nädalat ning selle sümptomid on silmavalgete, suulae ja naha kollakaks, uriini tumedaks ning väljaheite heledaks muutumine. Tekivad ka seedehäired ning gripitaolised nähud: väsimus ja palavik.

Seaduse järgi peavad reisifirmad reisile minejaid sihtkohamaa terviseohtudest teavitama.  BNS

24 Detsember 2004
  Kommentaarid