Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kagu-Aasia katastroofipiirkonnas viibis ka Eesti turiste (täiendatud)

Kagu-Aasias toimus pühapäeva varahommikul ränk maavärin, mis põhjustas sadu ohvreid, senistel andmetel Eestist pärit turistid kannatada ei saanud.

Välisministeerium on ühendust võtnud Eesti aukonsuliga Bangkokis ning sinna piirkonda, eeskätt Taisse, turismireise korraldavate või vahendavate reisibüroodega, selgitamaks välja õnnetuspiirkonnas viibivate eestlaste hulka, teatas BNS-ile välisministeeriumi pressiesindaja.

Tema sõnul ei ole esialgsetel andmetel Eestist pärit inimesi õnnetuses kannatada saanud.

Tai välisministeerium on avanud ööpäev läbi töötava välismaalastele mõeldud hädaabikeskuse, mis koordineerib kannatanute abistamist.

Inimesed, kes otsivad oma Tais viibivaid sugulasi või tuttavaid, võivad helistada Tai hädaabikeskuse numbritel +662 643 52 62, +662 643 50 00, +662 643 50 03 ja +662 643 55 02.

Paljud eestlased sõitsid Kagu-Aasiasse Soome turismifirmade kaudu. Firma Aurinkomatkat esindaja ütles uudisteagentuurile STT, et teadaolevalt ei ole nende kliendid Tais ja Sri Lankal kannatada saanud.

Tai lõunaosas hukkus Indoneesia maavärina põhjustatud hiidlainetes pühapäeval vähemalt 84 inimest, vigastatuid oli üle 700.

"Phuketi saarel sai surma 35 inimest, nende seas välisturiste ja kohalikke, kannatanuid on 355," ütles populaarse kuurortsaare valitsusametnik uudisteagentuurile AFP.

Hukkunute arv kindlasti suureneb, kuna võimudele laekub üha uusi andmeid kaduma jäänud inimeste kohta.

Tai lõunaosas Krabi lähedal sai surma 31 inimest ning väikesel Phi Phi saarel vähemalt 11. Seitse kalurit hukkus Malaisiaga külgnevas Satuni provintsis.

Õnnetuspiirkonnas on jäänud kadunuks üle saja harrastussukelduja.

Ametnike teatel ulatusid rannikut tabanud hiidlained 5-10 meetri kõrguseni, purustades kõik enda teele jääva.

Sri Lankal hukkus pühapäeval maavärina tekitatud hiidlaines vähemalt 1650 inimest.

Maavärina tõttu Lõuna- ja Kagu-Aasiat tabanud hiidlainete ohvrite arv on tõusnud juba 3000-ni ning pidevalt lisandub uusi andmeid ohvritest.

Mõnede ekspertide hinnagul võib hukkunute arv tõusta kuni 10.000-ni.

Õnnetuse piirkonnas viibib kümneid tuhandeid turiste.

USA geoloogiateenistuse andmetel mõõdeti Indoneesiat tabanud maavärina võimsuseks 8,9 magnituudi Richteri skaala järgi. Tegemist oli tugevuselt viienda maavärinaga pärast 1900. aastat.  BNS

26 Detsember 2004
  Kommentaarid