Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Küsitlused: Juštšenko võitis Ukraina valimised

Ukraina presidendivalimised võitis opositsiooniliider Viktor Juštšenko, selgus pärast pühapäeval peetud presidendivalimiste teise vooru kordushääletust avalikustatud valimisjärgsetest küsitlustest.

Liberaalne Juštšenko edestas oma konkurenti, Moskva-meelset peaministrit Viktor Janukovitšit suhtega 56,5 protsenti 41,3 protsendi vastu, teatasid ühe küsitluse läbi viinud Kiievi Sotsioloogiainstituudi ja Razumkovi keskuse esindajad.

Uuringus küsitleti 30.000 valimas käinud kodanikku üle kogu riigi.

Keskuse Sotsialnõi Monitoring korraldatud küsitlus näitas Juštšenko hiigeledu - selle kohaselt kogus opositsiooniliider 58,1 ning tema oponent Janukovitš 38,4 protsenti häältest. Mõlema vastu hääletas 3,5 protsenti valimaskäinutest.

Selle gallupi käigus küsitleti 13.500 inimest 355 valimisjaoskonna juures.

Veel ühe küsitluse kohaselt, mille viis läbi USA firma The Luntz Research Company, hääletas Juštšenko poolt 56 ning Janukovitši poolt 41 protsenti valijatest.

Interfaxi korrespondentide korraldatud valijate küsitluse kohaselt kogus Juštšenko 53,0 ning Janukovitš 41,3 protsenti häältest.

Selle gallupi käigus küsitleti 2.533 valijat 21 oblastikeskuses, Kiievis ning Sevastoopolis.

Vastavalt küsitluse tulemustele võitis Juštšenko 13 oblastikeskuses ja Kiievis, Janukovitš kaheksas oblastikeskuses ja Sevastoopolis.

Juštšenkol oli oluline edumaa Ukraina kesk- ja lääneosas ning pealinnas Kiievis. Seejuures on ta võrreldes 21. novembri teise valimisvooruga vähendanud mahajäämust Janukovitšist Harkivis, Dnipropetrovskis ja Odessas.

Janukovitšil oli oluline edumaa Donetskis ja Luganskis ning ta säilitas paremuse Sevastoopolis ja Mõkolaivis.

Interfaxi korrespondentide küsimustele keeldus vastamast 18 protsenti valijatest.

Reuters - Interfax - BNS

26 Detsember 2004
  Kommentaarid