Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Meri soovitab mais piirilepingu Venemaaga alla kirjutada
Endise presidendi Lennart Meri arvates võib Eesti saata oma esindaja 9. mail Moskvasse piirilepingule alla kirjutama, kuid samas peab rõhutama, et sellega sõda Balti riikides ei lõppenud.

"Tuleb kahtlemata alla kirjutada nii, et allakirjutamine tooks kaasa täiesti selge tähenduse - et sellega Eestis ja Lätis sõda ei lõppenud," ütles Meri Eesti Päevalehele.

Meri sõnul tuleb piirileppe allakirjutamise juures oma ajalookäsitlust selgitada Euroopa Liidu maadele, NATO riikidele ja teistele Eestit toetavatele riikidele.

Ta möönis, et 9. mail Moskvasse Teise maailmasõja lõppu Euroopas tähistama minna on keeruline samm.

"See asjaolu, et Eesti ja Lätiga kirjutatakse lepingule alla päeval, mis Vene Föderatsiooni silmis on Teise maailmasõja lõpetamise päev, on kahtlemata otsus, mis sisaldab provokatsiooni," ütles Meri.

Meri ei pea realistlikuks piirileppe allkirjastamist 2. veebruaril, nagu on soovitanud Eesti välisministeerium, sest praegu pole algatus enam Eesti käes.

Järgmise aasta 9. mail tähistatakse Venemaal Natsi-Saksamaa üle saavutatud võidu 60. aastapäeva. Venemaa president Vladimir Putin kutsus sel puhul Moskvasse paljude maade riigipead, sealhulgas Baltimaade presidendid.

Venemaa on Eestit ja Lätit õhutanud osalema viidetega võimalusele sõlmida seni puuduv piirileping.

Balti riikide presidendid teevad otsuse võimaliku sõidu kohta Moskvasse 9. mai pidustustele varakevadel.

Sada europarlamendi saadikut kirjutas alla avalikule pöördumisele maailma riigijuhtidele soovitusega kaaluda osavõttu võidupüha tähistamisest 9. mail Moskvas.

Pöördumises palutakse kaaluda riigijuhtidel hoolikalt Putini üleskutse tagamaid ning 9. mai tähendust Euroopa riikide ajaloos, esmajoones Baltimaades ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikides.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid