Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lõunaeesti kultuur saab 2,5 miljonit krooni toetust
Järgmisel aastal eraldab kultuuriministeerium lõunaeesti kultuuri toetamise programmile kaks ja pool miljonit krooni.

Riiklik programm "Lõunaeesti keel ja kultuur 2005-2009" on jagatud neljaks suuremaks valdkonnaks - tänapäeva kultuur, ajakirjandus, kooliharidus ja teadusuuringud, teatas BNS-ile kultuurimisteeriumi pressiesindaja.

"Eelseisval perioodil tuleb asetada rõhk kõige olulisemale, milleks on näiteks lastele suunatud looming, nagu mitmesugused lasteraamatud, animafilmid ja lastelaulud," ütles kultuuriminister Urmas Paet.

Programminõukogusse kuuluvad Võru Instituudi direktor Külli Eichenbaum, Võro Seltsi liige Kalle Eller, Meremäe vallavalitsuse arendusnõunik Aare Hõrn, teleajakirjanik Silvia Karro, Mulgi Kultuuri Instituudi juhatuse esinaine Alli Laande, Tartu ülikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakonna juhataja Karl Pajusalu, haridus- ja teadusministeeriumi keelepoliitika nõunik Jüri Valge ning kultuuriministeeriumi rahvakultuurinõunik Eino Pedanik ja kirjandusnõunik Asta Trummel.

Nõukogu otsustab programmi vahendite jaotuse, mis eraldatakse konkursi raames laekunud projektidele.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid