Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Epidemioloog: üleujutusala on nakkushaiguste riskipiirkond
Tervisekaitseinspektsiooni peaepidemioloogi Kuulo Kutsari sõnul on Aasia katastroofipiirkond nakkushaiguste leviku mõttes suur riskipiirkond.

"Kuni pole selgunud tervisekaitse nõuete rakendamine nendes piirkondades, ei ole soovitatav turistidel sinna sõita," ütles Kutsar.

Neile, kes siiski otsustavad minna, paneb Kutsar südamele, et kindlasti tuleks läbida kemoprofülaktiline malaariavastane ravi ning vaktsineerida end kõhutüüfuse, koolera ja A-viirushepatiidi vastu.

Kutsar rääkis BNS-ile, et esmalt võib üleujutusalal karta, et tulvavesi tungib kanalisatsiooni, saastades joogivee ning samuti veega pestavad toiduained.

Selle tulemusel hakkavad levima soolenakkused, eelkõige koolera, kõhutüüfus ja düsenteeria, samuti A-viirushepatiit. Lisaks hakkavad Kutsari sõnul kaua seisvas vees paljunema malaariasääsed.

Seetõttu soovitab epidemioloog kohapeal olijatel juua vaid pudelivett ning mitte kasutada jookides jääkuubikuid.

Süüa tohiks katastroofipiirkonnas vaid kuumutatud toitu. Puuvilju võib süüa ainult kooritult või puhta joogiveega pestult. Pidada tuleks ranget hügieeni ehk sageli käsi pesta.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid