Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Esimesed Eesti turistid jõudsid Sri Lankast Tallinna

Ööl vastu teisipäeva jõudsid esimesed Tais loodusõnnetuse üle elanud Eesti turistid Soome ning kaks Sri Lankal viibinud eestlast Tallinna.

Välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste ütles BNS-ile, et esialgu pole veel täpselt teda, mitu Eestist pärit turisti Soome jõudis. Samuti pole praegu teada, millal nad Eestisse toimetatakse.

Tegemist on eestlastega, kes sõitisid Taisse Soome turismifirmade vahendusel.

Kanal 2 andmetel jõudis teisipeäval Sri Lankast Soome kaudu Tallinna Sri Lankal viibinud abielupaar.

Sri Lankal puhanud Olavi ja Anne-Mari olid pool tundi enne hiidlainet läinud Sri Lanka kunagisse pealinna Anuradhapurasse. Vesi pühkis minema nendepoolse hotellitiiva ja viis minema kõik asjad esimeselt korruselt, ütles Olavi Kanal 2-le.

Esmalt tõusis vesi hotellis vööni, suurem laine sundis paljusid siiski kõrgematel kohtadel ja katustel pääsu otsima.

Soome ametivõimud on teatanud, et esimeses järjekorras püütakse katastroofipiirkonnast ära tuua kannatada saanud turistid. Pressiesindaja sõnul ei ole praegu ka teada, kas mõni Soome jõudnud eestlastest oli vigastatud.

Teisipäevastel täpsustatud andmetel viibib või viibis õnnetuse ajal Tais 145 Eesti kodanikku, kellest 107 kohta on teada, et nendega on kõik korras. Sri Lankal viibib 43 Eesti kodanikku, kellest 19 on kindlasti terved, Indoneesias seitse kodanikku, kellest kuus on kindlasti terved, Indias üheksa kodanikku, kellest kolm on kindlasti terve, Malaisias 12 kodanikku, kellest kuus on kindlasti terved. Kõik on korras ka kõigi Malediividel viibiva nelja Eesti kodanikuga.

"Vahepeal selgus, et kaks inimest, kes pidid Tais olema, viibivad hoopis Eestis," ütles Halliste.

Ühes Tai haiglas viibivate kannatanute nimekirjas on Avo Västrik. Halliste sõnul kohtus mehega Eesti aukonsul, tegemist on Eestist pärit Rootsi kodanikuga.

Välisministeerium palub kõigil inimestel, kellel on andmeid katastroofipiirkonnas viibivate Eesti kodanike kohta, sellest ka ministeeriumi teavitada. Oodatud on ka positiivne teave selle kohta, et inimesega on kõik korras.

Indoneesia lähedal pühapäeval toimunud maavärina ja selle tekitatud hiidlainete ohvrite arv tõusis teisipäeval 27.695-ni.

Välisministeerium jätkab katastroofipiirkonnas olevate Eesti turistidega ühenduse otsimist. Ükski neist ei registreerunud enne reisile minekut välisministeeriumis. See raskendab oluliselt katastroofipiirkonnas viibivate Eesti kodanike otsimist ja nendega ühenduse saamist.

Välisministeerium soovitab õnnetuspiirkonnas viibivatel Eesti kodanikel pöörduda abi saamiseks lähima Euroopa Liidu liikmesmaa esindusse ning inimestel, kellel on teavet õnnetuspiirkonnas viibivatest Eesti kodanikest, teavitada välisministeeriumi numbritel 6317 628 ja 6317 092.

Tai välisministeerium on avanud ööpäev läbi töötava välismaalastele mõeldud hädaabikeskuse, mis koordineerib kannatanute abistamist.

Inimesed, kes otsivad oma Tais viibivaid sugulasi või tuttavaid, võivad helistada Tai hädaabikeskuse numbritel +662 643 52 62, +662 643 50 00, +662 643 50 03 ja +662 643 55 02.

Avatud on ka Eesti välisministeeriumi infotelefonid 6317 628 ja 6317 092 ning Soome välisministeeriumi kriisikeskuse telefon +358 910 802 266.

Üheksamagnituudine maavärin tekitas kuni kümne meetri kõrguse hiidlaine, mis laastas Indoneesiat, Sri Lankat, India lõunaosa, Taid, Malaisiat, Bangladeshi, Myanmari ja Maldiive.

Tõugete epitsenter asus Indoneesia Sumatra saare lähedal meres, Banda Acehist 250 kilomeetrit lõunas ja Medanist 320 kilomeetrit läänes.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid