Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Usulised ühendused peavad end ümber registreerima
Selle aastaga lõpeb kirikute, koguduste ja koguduste liitude ümberregistreerimise tähtaeg, seda mitte teinud usuliste ühenduste tegevus sundlõpetatakse.

2002. aastal kehtima hakanud kirikute ja koguduste seaduse kohaselt tuleb seni siseministeeriumis peetud Eesti kirikute, koguduste ja koguduste liitude registrisse kantud kirikud, kogudused ja koguduste liidud ümber registreerida asukohajärgsetes maa- või linnakohtute registriosakondades.

Siseministeerium tuletab meelde, et sellekohaste avalduste esitamise viimane päev on 31. detsember.

Kirikud, kogudused ja koguduste liidud, kes selleks ajaks ei ole ümberregistreerimise avaldust maa- või linnakohtu registriosakonnale esitanud, loetakse oma tegevuse lõpetanuteks ning tuleval aastal alustatakse nende sundlõpetamist.

Siseministeeriumi usuasjade osakonna andmetel on end praeguseks uude usuliste ühenduste registrisse kandnud Eesti Evangeelne Luterlik Kirik, Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik, Moskva Patriarhaadi Õigeusu Kirik, mitmed koguduste liidud ning üksikkogudused.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid