Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rummo: vanemahüvitis on ennast õigustanud
Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo sõnul on vanemahüvitis ennast õigustanud, tekitamata kardetud buumi töötute hulgas ja muutumata rikastumisvahendiks rikastele.

"Arvamus, et vanemahüvitis muutub rikastele lisarikastumisvahendiks või asotsiaalidele äriprojektiks, ei vastanud tõele," ütles minister aastat kokkuvõtval pressikonverentsil.

Ministri andmete kohaselt on enamik ehk ligi 60 protsenti vanemahüvitistest makstud ühe kalendrikuu tulu suuruses. Minimaalset hüvitist on saanud 15,6 ja maksimaalset 9,5 protsenti hüvitise saajatest. Kuupalga alamääras hüvitise saajaid on olnud 14,9 ning eelmise väikelapsega kodus olemise tõttu kuupalga alamääras hüvitise saajaid 0,9 protsenti.

Rummo sõnul on sel aastal lisasünde olnud alul prognoositust kaks korda rohkem ehk arvatud 400 asemel ligi 800 ning esimest korda kümne aasta jooksul oli sel suvel loomulik iive nullilähedane.

Samuti avaldas ta heameelt selle üle, et abortide arv kahaneb jätkuvalt ning sünnitajate seas on taas mitu protsenti rohkem kõrgharidusega naisi ja töötavaid naisi.

Ta lisas, et uuest aastast tõusevad suurte perede toetused, kehtestub spetsiaalne suure pere vanema palk ning laieneb kunstliku viljastamise toetuse saajate ring.

Edasi töötatakse lastehoiusüsteemi väljaarendamise ning lapsepuhkuselt tulevate vanemate täienduskoolituse süsteemi väljatöötamisega.

Minister tõdes, et siiski on Eestis 4000 surma rohkem kui sünde. Muret teeb tema sõnul ka rahvastiku koondumine Tallinna ja Harjumaale ning see, et keskmine eluiga ei pikene: meestel on see 65 ning naistel 77 aastat.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid