Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rummo: EL aitas lahendada kodakondsuseta isikute probleemi
Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo sõnul on kodakondsuse probleemi lahendamine olnud tänavu kaks korda nii tõhus kui tavaliselt, üheks põhjuseks peab ta liitumist Euroopa Liiduga.

Rummo ütles teisipäeval ajakirjanikele, et inimesed, kes lootsid saada Euroopa Liidu kodakondsust, said aru, et peavad selleks olema elukohariigi kodanikud.

Lisaks peab Rummo kodakondsuseta isikute vähenemise põhjuseks seadusemuudatust, mis lühendas kodakondsuse taotlejate ooteaega poole aasta võrra ning riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse (REKK) poolt koolides korraldatud kodakonduse seaduse ja põhiseaduse tundmise eksameid.

Lõppeval aastal anti Eestis kodakondsus naturalisatsiooni korras 6500 inimesele ning kodakondsuseta isikute arv vähenes rohkem kui 11.000 võrra. Eelmisel aastal sai naturalisatsiooni korras kodakondsuse ligikaudu 3700 inimest.

"Seega on põrmustatud Venemaa ametiisikute väited, mida nad pidevalt esitavad maailma avalikkusele, et Eestis laheneb määratlemata kodakondsusega isikute probleem alles 30 aasta jooksul," ütles rahvastikuminister.

Riikliku integratsiooniprogrammi tegevuskavad aastateks 2004-2007 seadsid eesmärgiks Eesti kodakondsuse andmise aastas vähemalt 5000 isikule.

Kokku on Eestis 153.500 kodakondsuseta inimest. Vahetult pärast taasiseseisvumist oli neid kolmandik kogu rahvastikust. "Eesti on saavutanud äärmiselt halvast stardipositsioonist alustades naturalisatsiooni maailmarekordi," lausus Rummo.

Ta lisas, et Eesti venelased aktsepteerivad üha rohkem Eesti valitsust ja poliitikat ning on üha vähem manipuleeritavad Moskva poolt.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid