Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Külvar Mand aitas ärimeestel viljasalve maa eest raha nõuda
Sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand käis sügisel koos Rakvere ärimeestega Rakvere viljasalve pankrotitoimkonna esimehe Arvi Tupitsa juures viljasalve maa eest raha nõudmas.

Koos Mandiga 12. oktoobril Tupitsa Tallinna kontorisse tulnud Rakvere Viljasalve juhid Ilja Ivanov ja Georgi Litvinov teatasid, et tahavad raha maa eest, millele nad Rakvere Viljasalve territooriumil pretendeerivad, kirjutas Äripäev.

Segastel asjaoludel meeste valdusesse läinud maal on Rakvere Viljasalve hooned. Praegu on pankrotipesas hooned, kuid mitte maa.

Ivanov ja Litvinov teatasid kevadel, kui tuli ilmsiks 13.000 tonni vilja vargus, et on ettevõtte uued juhid. Nad on äripartnerid meestega, kes viljasalve tühjaks varastasid.

Tupitsa sõnul pani teda imestama asjaolu, et meestega oli kaasas Pärnust riigikogusse valitud Res Publica liige Külvar Mand, kes praegu vastutab sotsiaalministeeriumi abiministrina haigekassa ja perearstisüsteemi eest. Tupits lisas, et ähvardusteni siiki ei mindud.

Külvar Mandi sõnul pöördus Litvinov tema kui rahvasaadiku poole teatud probleemide lahendamiseks, mis on seotud Rakvere Viljasalve pankrotiga. Mand ütles, et tunneb Litvinovit ajast, mil mees oli tema patsient Rakveres arstina töötamise päevil. Mand oli Rakveres arst aastatel 1992-1998.

"Sellise hädaga on minu ülesanne aidata muresid lahendada," sõnas ta. Küsimusele, kas ta käis Tupitsa juures riigi esindajana, vastas Mand eitavalt. "Tahtsin teada, kus on probleem," lausus abiminister.

Ta lisas, et asi on tema jaoks lõppenud, kuna Tupitsa juures lepiti kokku, et kõik asjad arutatakse läbi.  BNS

29 Detsember 2004
  Kommentaarid