Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Abi jõuab katastroofipiirkondadesse aeglaselt
Kuigi maailm on lubanud pühapäevases maavärinas ja tsunamis kannatada saanud riikidele kümnete miljonite dollarite ulatuses abi ning piirkonda suunduvad terved laevastikud ja sajad lennukid toidu- ja meditsiiniabiga, pole paljudesse katastroofipiirkondadesse abi sisuliselt jõudnud.

Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) on hoiatanud, et kui kannatanud alad ei saa kiiresti joogivett ja ravimeid, võivad haigused tappa niisama palju inimesi kui hiidlained.

Kümned Indoneesia laevastiku alused on teel Acehi provintsi läänerannikule, kust üritatakse jõuda linnade ja küladeni, millega seni igasugune ühendus puudub.

Sri Lanka lõunarannikul, kus hukkunute arv ületab 20.000 ja maa pealt pühiti terved kalurikülad, pole vaatlejate sõnul valitsuse abist seni mingit märki.

"Abi ulatus on hirmutavalt väike," ütles eraorganisatsiooni DRN direktori Chris Weeks Sri Lanka pealinnas Colombos. "Inimesi tundub olevat ilmunud palju, kuid näiteks telke, tekke ja meditsiinivarustust ei paista peaaegu üldse olevat."

Üle 40.000 inimese on Sri Lankal leidnud ajutist peavarju Punase Risti 66 laagris ja varjualuses, tuhanded on leidnud peavarju templites, kus palvetatakse, et ei tuleks uut hiidlainet.

Paljud rannikukülad ja kuurordid on endiselt täiesti ligipääsmatud purunenud sildade ja teede tõttu. Maailmapanga hinnangul on Sri Lankal hävinud umbes 800 kilomeetrit raudteed, mis on riigi peamine transpordivahend.

"Eriti mures oleme me kaugemate rannikualade pärast, kuhu pole võimalik jõuda, kuna sillad ja teed on hävinud," ütles ÜRO Maailma Toiduprogrammi (WFP) Sri Lanka direktor Jeff Dick. Maailma suurim humanitaaragentuur WFP on saatnud toiduabi Sri Lanka 12 piirkonda, organisatsiooni kriisirühmad üritavad jõuda ka äralõigatud aladele.

 

Reuters - BNS

29 Detsember 2004
  Kommentaarid