Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohl: tsunami laastamistöö meenutab Teisit maailmasõda
Endine Saksa kantsler Helmut Kohl, kes pääses napilt eluga tema Sri Lanka hotelli nahutanud tsunamist, võrdles neljapäeval hiidlaine laastamistööd Teise maailmasõja purustustega.

Kohl ütles usutluses ajalehele Bild, et ei kavatse epideemiaohule vaatamata Sri Lanka Thalpe kuurordist kodumaale pöörduda, sest ei taha lahkuda piirkonnast, kui see abi vajab.

"Me ei saanud alguses aru, et lainel on selline purustusjõud," seletas 74-aastane Kohl. "Alles kui me nägime, et hotelli esimene ja teine korrus on üleni vee all, taipasime me katastroofi ulatust."

Aastatel 1982-1998 Saksamaa liidukantsleri ametit pidanud Kohl viibib Sri Lankal puhkusel. Hiidlainest päästis teda see, et ta viibis hotelli kolmandal korrusel.

"Hotelli ümbruses on kõik purustatud ja ka meie hotell sai kõvasti kannatada," ütles ta. "Meri võttis kõik kaasa. See meenutab mulle pilte sõjast, mis ma nooruses läbi elasin. See näeb välja nagu pommirünnak."

Ekskantsleri sõnul tahtis ta pärast tsunamit hotelli jääda. Ükski tema hotellis elanud 50-60 šveitslasest ja sakslasest surma ei saanud.

"Me otsustasime jääda. Ma ei tahtnud minema joosta. Ma pidasin oluliseks kohale jääda ja püüda abi organiseerida. Aga kui kaks päeva ei olnud elektrit ega vett, soovitati meil lahkuda."

Kohl ja teised tema hotellikaaslased toimetati ühte Colombo lähedal asuvasse hotelli ning ekskantsler on otsustanud esialgu Sri Lankasse jääda, et tsunamiohvritele abi osutada.

Reuters - BNS

30 Detsember 2004
  Kommentaarid