Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kagu-Aasia kriisipiirkonda reisijad jäävad kindlustamata

Eesti suuremaid reisikindlustuse pakkujaid If katkestas Kagu-Aasia katasroofipiirkonda sõitjatele reisikindlustuslepingute sõlmimise.

If Eesti Kindlustuse turundusjuht Aili Kukumägi ütles reedel BNS-ile, et nad lõpetasid reisikindlustuse pakkumise, kuna seal toimuv pole enam ootamatu ega ennenägematu.

"See on ju praeguseks üldteada, et epideemiad võivad seal puhkeda, mistõttu kõik sinna reisida soovivad inimesed teevad seda omal riisikol," märkis Kukumägi.

Kuigi Eesti ametiisikud on tungivalt soovitanud kõigil Eesti elanikel Kagu-Aasiasse praegu mitte reisida, on Kukumägi sõnul sinnatahtjaid palju.

If peatas reisikindlustuslepingute sõlmimise olukorra normaliseerumiseni. Kinnitamata andmetel ei paku ka teised kindlustusfirmad kriispiirkonda reisijaile praegu kindlustust.

Küll aga hüvitab If nende Eestist pärit turistide kahju, kes said Kagu-Aasiat tabanud maavärinas ja sellele järgnenud hiidlainete käes kannatada.

"Praegu käib avalduste vastuvõtt, mistõttu ma ei oska veel öelda, kui suure summa ulatuses me kahjusid hüvitama peame," lisas Kukumägi.

If Eesti Kindlustus hüvitab ka katastroofipiirkondadest viivitamatul tagasitulekul tekkinud täiendavad transpordikulud, mida lennufirmad, reisikorraldaja ega keegi teine ei hüvitanud.

Taid, Indiat, Sri Lankat ja Indoneesiat laastanud hiidlaines on hukkunud üle saja tuhande inimese, teadmata kadunuks on tunnistatud kolm eestlast. Kokku viibis katastroofi ajal selles piirkonnas teadaolevalt 322 Eesti kodanikku.

Toidu ja puhta vee puuduse ning peavarjuta jäämise tõttu ennustavad humanitaarabiorganisatsioonid, et piirkonnas võivad puhkeda suured epideemiad, esmajärjekorras koolera.  BNS

31 Detsember 2004
  Kommentaarid