Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti sõdurid aitasid Iraagis avastada relvalao
Ameerika Ühendriikide soomusüksuse koosseisus pühapäeval terroristidevastases operatsioonis osalenud Eesti kergejalaväerühm Estpla-10 aitas arreteerida kümmekond mässulist ja avastada relvalao.

Oluliste vahejuhtumiteta möödunud operatsiooni käigus konfiskeeris üksus Kalašnikovi automaate, püstoleid, miinipilduja koos ligi poolesaja miiniga, üle 50.000 padruni, öövaatlusseadme ja muud sõjatehnikat, teatas BNS-ile kaitsejõudude peastaabi pressiesindaja.

"Läbiotsimisoperatsioonil leidsime päris suure koguse relvastust, kogu au ei kuulu siiski eestlastele, sest tegemist oli ühisoperatsiooniga," ütles Estpla-10 ülem kapten Andrus Merilo. "Paari päeva pärast jätkame teenistust baasi valveülesannete täitmise ja patrullimisega."

Estpla-10 teenib Ameerika Ühendriikide 1. ratsaväediviisi 2. brigaadi 12. ratsaväerügemendi 2. pataljoni alluvuses, kelle vastutusala asub detsembri viimastest päevadest alates Bagdadist umbes 50 kilomeetrit edelas. Estpla-10 on majutunud koos soomuspataljoniga baaslaagrisse Camp Dogwood.

Kergejalaväerühm on ette valmistatud läbi viima jalgsi- ning motoriseeritud patrullimisi, läbiotsimisi, konvoide saatmist ja objektide valvet.

Eesti kaitseväelased viivad läbi operatsioone koostöös Ameerika Ühendriikide ja teiste koalitsiooniüksuste ning Iraagi julgeolekujõududega. Iraagis ees seisvate üldvalimiste eel on eriti tähtis tagada stabiilsus ja julgeolek, sealhulgas leida ebaseaduslikke relvi ja pidada kinni tagaotsitavaid isikuid.

Iraagis teenivate Eesti üksuste kontingendi vanem kapten Toomas Väli teenib Iraagi koalitsioonijõudude staabis. Kapten Neeme Brus teenib Iraagi koalitsioonivägede teavitusosakonnas.

Eesti on andnud oma missiooniüksuste operatiivjuhtimise üle Ameerika Ühendriikide relvajõudude keskregiooni väejuhatusele CENTCOM.  BNS

05 Jaanuar 2005
  Kommentaarid