Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Komisjon võib uurida Eesti käitumist katastroofi järel
Riigikogu väliskomisjon võib komisjoni aseesimehe, keskerakondlase Enn Eesmaa sõnul hakata uurima Eesti võimude käitumist Kagu-Aasiat tabanud katastroofi järel.

"Võimude tegevusele hinnangu andmiseks tuleks teha tõsine analüüs ja võimalik, et seal ongi midagi kritiseerida," lausus opositsioonipoliitik Eesmaa BNS-ile. "Väga ränki süüdistusi ei saa aga tõenäoliselt kellelegi teha."

Eesmaa sõnul kerkis katastroofi järel esile mitu probleemi, millele tuleb kiiresti lahendus leida. Tema sõnul tuleks suurendada riigieelarvest arengu- ja humanitaarabiks eraldatavat summat.

"Praegune kaheksa miljonit on tänapäeva maailmas liiga vähe. Kui Eesti oleks andnud kogu selle raha Aasia kannatanutele, oleks seda ikkagi olnud vähe ja samas oleks see terve meie aastane välisabisumma," märkis Eesmaa. Ta lisas, et ka Eesti diplomaatiline esindatus maailmas on veel hõre ning seda tuleks suurendada. "Peame tegema tõsised järeldused, mis viivad otseteed riigieelarve summade jaotamise juurde," ütles Eesmaa.

Riigikogu õiguskomisjon ei pea Eesti katastroofijärgse tegutsemise uurimist aga vajalikuks. Komisjoni esimehe, Reformierakonda kuuluva Väino Linde hinnangul käitusid Eesti võimud täiesti rahuldavalt.  BNS

05 Jaanuar 2005
  Kommentaarid