Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jüri Pihl läheb justiitsministeeriumi kantsleriks (täiendatud)

Jüri Pihl lahkub riigi peaprokuröri kohalt, asudes ametisse justiitsministeeriumi kantslerina.

"Justiitsministeerium tegeleb riigi kriminaalpoliitika kujundamisega ning Jüri Pihlil on selles valdkonnas suured kogemused," ütles justiitsminister Ken-Marti Vaher.

Peaprokurörina on Pihl Vaheri sõnul edukalt läbi viinud prokuratuuri reformi - prokuratuuri töö on ümber korraldatud nelja piirkonna põhiselt ning ametisse on määratud raskemate kuritegudega tegelevad eriasjade prokurörid.

"Hästi on läinud ka uue kriminaalmenetluse seadustiku rakendamine," tõi justiitsminister välja Pihli esitamise põhjendused.

Justiitsministeeriumi praegune kantsler Priidu Pärna palus end 1. veebruarist alates ametist vabastada.

Lahkumist kommenteeris Pärna sooviga vahetada ametit pärast peaaegu 12 aasta pikkust tööd ühes ministeeriumis, sellest ajast töötas ta kantslerina ligi kolm aastat. Tema järgmine töökoht on ilmselt erasektoris, võimalik on ka tööleasumine mõnes Euroopa Liiduga seotud valdkonnas.

Ken-Marti Vaheri sõnul on Priidu Pärna näidanud end tasakaaluka juhina, kellel on suured teened Eesti õigussüsteemi reformimisel ja Euroopa Liiduga liitumiseks ettevalmistamisel.

Justiitsminister teeb valitsusele ettepaneku Pihl kantsleriks määrata, minister esitab uue riigi peaprokuröri kandidaadi riigikogu õiguskomisjonile kahe nädala jooksul.

Pihl kinnitas kolmapäeval ajakirjanikele, et töökoha vahetus pole seotud võimaliku minekuga poliitikasse, sest ta ei kavatse poliitikasse minna. "Kui ma oleksin seda tahtnud, võinuks ma seda ammu teha," ütles varem kaitsepolitseiametit juhtinud Pihl.  BNS

05 Jaanuar 2005
  Kommentaarid