Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Justiitsminister lubas peaprokuröri otsimisega kiirustada
Justiitsminister Ken-Marti Vaher lubas uue riigi peaprokuröri kandidaadi leida kahe nädala jooksul, võimalikke nimesid ta ei nimetanud.

"Loodan leida väärika kandidaadi ja võin öelda, et ta tuleb justiitssüsteemist," ütles minister pressikonverentsil. Vaher lisas, et valikuvõimalused on suuremad kui 2003. aastal, mil Jüri Pihl sellesse ametisse määrati.

Vaher ütles, et alustab peaprokuröri leidmiseks mitmekülgseid konsultatsioone, seni on asi esialgu läbi arutatud Jüri Pihliga.

Postimehe andmetel on tõenäoliseks kandidaadiks riigiprokurör Norman Aas, kuid Vaher pidas nimedest rääkimist ennatlikuks.

Peaprokuröri kinnitab ametisse valitsus, kuulates ära riigikogu õiguskomisjoni arvamuse. Justiitsministeeriumi praegune kantsler Priidu Pärna palus end 1. veebruarist alates ametist vabastada.  BNS

05 Jaanuar 2005
  Kommentaarid