Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pihl näeb kantsleriametis uusi võimalusi
Riigi peaprokuröri Jüri Pihli sõnul ajendas teda justiitsministeeriumi kantsleri kohta vastu võtma tahtmine Eesti turvalisuse tagamiseks enamat teha.

"Justiitsministeeriumis on suuremad võimalused kogu õigussüsteemi arendamiseks," ütles Pihl pressikonverentsil.

Pihli sõnul kutsus teda lahkuva Priidu Pärna asemel kantsleriks justiitsminister Ken-Marti Vaher.

Vaher ütles, et nüüdseks on riigiprokuratuuri reform edukalt ellu viidud ja Pihlil on selles suured teened. Minister meenutas, et kriminaalpoliitikast saab justiitsministeeriumi keskne valdkond.

Samas ei ole seejuures Pihli sõnul oluline, kas politseiamet jätkab siseministeeriumi alluvuses või tuuakse üle justiitsministeeriumi alla. "See on küsimus poliitikutele," sõnas Pihl, lisades, et peamine on riigivõimu tõrgeteta toimimine.

Pihl kinnitas, et töökoha vahetus pole seotud kavatsusega poliitikasse minna. "Kui ma oleksin seda tahtnud, võinuks ma seda ammu teha," ütles varem kaitsepolitseiametit juhtinud Pihl.

Riigi peaprokuröri kuupalk on 45.000 krooni, justiitsministeeriumi kantsleri omaks on kinnitatud 43.000. Pihl lisas, et tal pole seni olnud ametiautot ning ta ei vaja seda ka kantsleriametis, lubades hakata jala tööl käima.  BNS

05 Jaanuar 2005
  Kommentaarid