Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pihli palganud Vaher võib tahta kriminaalpolitseid
Riigi esiprokuröri Jüri Pihli edutamine kantsleritoolile peidab endas justiitsminister Ken-Marti Vaheri plaani tuua kriminaalpolitsei oma käe alla.

Mitmete opositsiooni- ja võimuliidu poliitikute kartused pole laest võetud, sest Vaher oli 2003. aasta kevadel üks jõulisemaid eestkõnelejaid, et kriminaalpolitsei ületoomine siseministeeriumi alt justiitsministeeriumi haldusalasse kirjutataks sisse Juhan Partsi valitsuse koalitsioonileppesse, kirjutab Postimees.

"Mina ei usu, et Res Publica on kriminaalpolitsei ületoomise plaanist loobunud," ütles kolmapäeval riigikogu õiguskomisjoni liige, keskerakondlane Ain Seppik. "Sel juhul oleks just Jüri Pihl sobilik mees seda plaani ellu viima."

Ka kõrge justiitsametnik, kes ei saa oma positsiooni tõttu teemat avalikult kommenteerida, ütles: "Kantsler Pihlilt tuleks küsida mitte kas, vaid mis kuupäeval kriminaalpolitsei läheb justiitsministeeriumi alla, misjärel on seal kõik alates kuriteo avastamisest kuni vanglateni."

Kolmapäeval ajakirjanikele Pihli kui uut kantslerit tutvustades väitis minister Vaher, et mingit sellist plaani ei ole. Pihl väitis, et see on küsimus poliitikuile endile, kuid samas jättis kriminaalpolitsei saatuse osas otsad õhku.

Pihl kaotab uue tööga senisest palgast 2000 krooni, jäädes pügalale 45.000 krooni kuus.

Väidetavalt lahkus justiitsministeeriumi senine kantsler Priidu Pärna ministeeriumi viimase aja suure kaadrivoolavuse tõttu, kuigi ta ise selgitas lahkumist uue väljakutse otsimisega.

Nii Seppik kui õiguskomisjoni liige Jaanus Rahumägi nimetasid parima kandidaadina Pihli mantlipärijaks esiprokuröri kohal Norman Aasa (29), praegust riigiprokuratuuri üht kahest juhtivprokurörist.  BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid