Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Järvamaa koostöökoda tahaks Tapa suurvalda oma maakonda
Järvamaa koostöökoda plaanib koostada pöördumise riigijuhtidele, argumenteerimaks Tapa suuromavalitsuse liitmist Järvamaaga, vastav töörühm soovitas selle jätmist Lääne-Virumaa koosseisu.

Järvamaa Omavalitsuste Liidu esimees Jaago Kuriks ütles Kuma raadiole, et koostöökoda vaidlustab regionaalministri moodustatud töörühma soovituse liita Lehtse valla, Tapa linna ja Saksi valla ühinemisel tekkiv omavalitsusüksus Lääne-Virumaaga.

Kuriks on seisukohal, et niisugune otsus ei lähtu olukorra analüüsist. Tema sõnul võib kaarti vaadates ja olusid teades täie veendumusega öelda, et suurem osa Tapa linna tagamaast asub Järvamaal. Seda arvestades oleks tema hinnangul loomulik, et tulevane omavalitsusüksus kuuluks Järvamaa koosseisu.

Kuriksi sõnul saadetakse Tapa suuromavalitsuse Järvamaaga liitumise argumentatsioon pärast kinnitamist presidendile, peaministrile ja regionaalministrile.

Järvamaa koostöökoda on moodustatud arutamaks Järvamaa jaoks olulisi probleeme. Sinna kuuluvad parlamendierakondade maakonnaorganisatsioonide juhid, Järvamaalt valitud riigikogu liikmed, endised maavanemad ja omavalitsuste liidu esimehed, samuti mittetulundusühingute ja ettevõtete esindajad.

Detsembri keskel toetas Tapa suurvalla maakondlikku kuuluvust arutanud töörühm valla kuulumist Lääne-Viru maakonda.

Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm ütles BNS-ile, et regionaalminister Jaan Õunapuu moodustatud töörühm hääletas ülekaalukalt Tapa valla Lääne-Virumaa koosseisu kuulumise poolt.

Tamme sõnul pooldas Tapa valla kuulumist Lääne-Virumaale seitse kohal olnud töörühma liiget, üks oli vastu ning kolm jäid erapooletuks.

Tapa linnavolikogu, Saksi vallavolikogu ja Lehtse vallavolikogu otsustasid novembris alustada ühinemiskõnelusi. Tapa ja seda ümbritsev Saksi vald asuvad Lääne-Virumaal ning Lehtse vald Järvamaal. Pärast ühinemist hakkab omavalitsus kandma Tapa valla nime.

"Vaatamata sellele, et Tapa on kunagi kuulunud Järvamaa koosseisu, on nii linn kui ka selle tagamaad seotud ikkagi Lääne-Virumaaga ning piirkonna tõmbekeskus asub Rakveres," ütles Tamm toona BNS-ile.

Otsuse, mis maakonda tekkiv omavalitsus kuulub, peab langetama valitsus. BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid