Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Autosportlased võivad saada juhiloa juba 17-aastaselt
Valitsus toetas neljapäeval liiklusseaduse muudatusi, mis annavad autosportlastele võimaluse saada B-kategooria esmane juhiluba juba 17-aastaselt.

Eelnõu järgi saavad Eesti Autospordi Liidu sõitjalitsentsi omavad tegevautosportlased vahetada B-kategooria piiratud juhtimisõiguse tunnistuse esmase juhiloa vastu 17-aastaseks saamisel, et neil oleks võimalus osaleda rahvusvahelistel võistlustel välisriikides.

Praegu kehtiva seaduse järgi võivad B-kategooria juhiloa saada kõik vähemalt 18-aastased isikud.

Eelnõu näeb ette, et kui sõiduki eest tuleb tasuda mootorsõidukimaksu, ei pea juht enam kandma kaasas selle tasumist tõendavat dokumenti, sest maksukorralduse seadus tagab piisavalt maksuasjades sundtäitmise menetluse. Ilma tõendita saaks eelnõu järgi teostada ka autoregistritoiminguid, teatas valitsuse pressiesindaja.

Samuti näeb eelnõu ette, et sotsiaalminister kehtestab lisaks mootorsõidukijuhi terviseseisundi, kutsesobivuse ja esmaabialase väljaõppe nõuetele ka tervisekontrolli läbiviimise nõuded.

Seadusemuudatus annab edaspidi õiguse viia juhiloa R-kategooria ehk ratastraktori õppesõitu või sõidupraktikat läbi 14,5. eluaastast alates.

Eelnõu algatasid mullu 8. detsembril riigikogu liikmed Sven Sester, Robert Lepikson, Mart Opmann ja Peep Aru.  BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid