Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus kinnitas haigekassa hinnakirja
Valitsus kinnitas neljapäeval haigekassa tervishoiuteenuste loetelu ehk haigekassa hinnakirja, see tähendab meditsiinitöötajate palgaleppe täitmise lõplikku kinnitamist.

Valitsuse pressitalituse teatel rakendub määrus tagasiulatuvalt selle aasta 1. jaanuarist.

Otsuse eesmärk on täita tervishoiutöötajatega sõlmitud palgakokkulepet ja tagada töörahu tervishoiuvaldkonnas. Tervishoiuteenuse saajate jaoks muudatus kulutusi kaasa ei too ning isikute olukord ei halvene, teatas valitsuse pressibüroo.

Haigekassa nõukogu kinnitas uue hinnakirja eelmise aasta 30. detsembril.

Uue hinnakirja peamine muudatus on seotud septembris sõlmitud meditsiinitöötajate palgaleppega. Algselt planeeritud kulupõhist hinnakirja veel ei kehtestatud, seniseid hindu suurendati kümne protsendi võrra.

Kinnitatud hinnakirja kohaselt maksab näiteks kipslahase asetamine 85, günekoloogiline läbivaatus koos preparaadi võtmisega 42, südamehaigust põdeva inimese voodipäev haiglas 656, intensiivravi voodipäev 811-6834, normaalne füsioloogiline sünnitus 6283 ning haige tunniajane vedu helikopteriga 12.807 krooni.

Hinnakiri kehtib haigekassale, kes maksab vastavad summad tervishoiuteenuse osutajale. Patsientidele antud hinnakiri ei kehti. BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid