Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Faktulin pole naabrivalve juhiga seni suhelnud
Turvalise elukeskkonnaga tegelema pidav siseministri nõunik Vitali Faktulin pole siiani vastanud naabrivalve juhi Tarmo Vaigu kirjale ega tundnud huvi kohtumise vastu.

MTÜ Naabrivalve juht Vaik ütles neljapäeval BNS-ile, et saatis sügisel Faktulinile ametliku kirja uurimaks, kuidas temaga naabrivalve alal koostööd teha.

"Kui ta tööle võeti, tekitas see hämmastust, kuna naabrivalve asjad on seni käinud justiitsministeeriumi kaudu," rääkis Vaik, kes seni pole Faktuliniga ka kohtunud ega telefonitsi rääkinud.

Tema sõnul kinnitas talle ministeeriumi pressiesindaja toona pärast kirja edastamist, et Faktulin on selle kätte saanud.

Neljapäeval sai Vaik aga Faktulinilt meili, kus viimane tundis huvi, mida arvata Kalle Kulboki ettepanekust määrata igasse naabrivalvesektorisse vastutav inimene.

Vaik nentis, et ilmselt ei ole Kulbok ega Faktulin asjadega kursis. "Naabrivalve loomisest peale on igas sektoris ka isik, kes jälgib, et kõik toimiks, ja on politseile kontaktisikuks. Ei ole vaja hakata jalgratast leiutama ja eks ma umbes nii pean Faktulinile ka vastama," rääkis Vaik.

Siseministeeriumisse teabenõudena oma ettepanekud saatnud Kulbok teatas neljapäeval Postimehes avaldatud lugejakirjas, et tal pole samuti õnnestunud Faktuliniga suhelda.

Ka Rahvaliitu kuuluv siseminister Margus Leivo tunnistas sel nädalal rahulolematust erakonnakaaslasest nõunikuga.

Septembris Leivo nõunikuks saanud Faktulini põhiülesanne on ministri nõustamine turvalisema elukeskkonna kujundamise asjus. Samal päeval, kui Faktulin nõunikuks nimetati, teatas Rahvaliit Faktulini lahkumisest Tallinna volikogu Keskerakonna fraktsioonist ja ühinemisest nende erakonna saadikurühmaga.

Töölaua ja arvuti sai Faktulin alles kuu aega pärast siseministeeriumisse tööleasumist.

Oma tööülesandeid Postimehe ajakirjanikule selgitanud Faktulin teatas, et on osalenud raamatu "Sinu turvalisuse käsiraamat" toimetamises. Ka on ta kuulanud kodanike probleeme ja uurinud nende tausta ning valmistanud ette ettepanekuid siseministrile esitamiseks. Samuti teatas Faktulin, et on osalenud Lasnamäe korrakaitsekomisjoni töös ning suhelnud erakondade esindajatega.  BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid