Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti päästemeeskond üritab sihtpunkti jõuda
Logistikaraskuste tõttu Indoneesias Medanis takerdunud Eesti päästemeeskond loodab lähiajal sihtpunkti jõuda ja katastroofiohvreid abistama hakata.

Meeskonna juht Mart Haljaste ütles TV-3 uudistele, et kui reede hommikuks jõuaks kuus Eesti arsti Austraalia haiglasse, oleks võimalik haigla üle võtta. Ülejäänud varustus viidaks järele reedel, mil austraallased soovivad lahkuda.

Missiooni kodulehekülje kohaselt peaksid Banda Achesse sõitma meditsiinirühma juht, Lääne-Tallinna keskhaigla anestesioloogia ja intensiivravi keskuse juhataja Jaak Talving, sama haigla uroloog Indrek Alas, erakorralise meditsiini õde Anu Raisma, Tartu ülikooli kliinikumi kirurg Marko Murruste, Põhja-Eesti regionaalhaigla arst Alo Kullerkann ja meeskonna asejuht Jevgeni Jutkevitš päästeametist.

Lisaks Haljastele ja arstide eelsalgale kuuluvad missiooni Peeter Eylandt päästeametist, Avo Kiik Pärnumaa päästeteenistusest, Indrek Juhanson AS-ist Profit Software, kaitseväe tervisekeskuse vanemohvitser Illimar Sibul, Lõuna-Eesti haigla anestesioloog Illimar Sults, Tiit Piiskoppel Väike-Maarja päästekoolist ning Tartu kiirabiõed Kaire Piiritalo ja Monika Karro.

Haljaste tõdes, et olukord Sumatra põhjaosasa on endiselt küllaltki keeruline. Abi on jõudnud küll Banda Acehi linna ja luurerühmad linnast välja pääsenud, kuid abi suuremas ulatuses pole veel kohale jõudnud.

Siseminister Margus Leivo ütles neljapäeval, et päästemeeskonna töö on väga pingeline ja üle kahe nädala pole seal võimalik füüsilisele ja vaimsele pingele vastu pidada. Seepärast vahetab meedikud mõne aja pärast välja uus päästemeeskond.  BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid