Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

USA avaldas juhised tsunamijärgse inimkaubanduse ärahoidmiseks
USA välisministeerium teatas kolmapäeval, et avaldab juhised Aasia tsunamipiirkonnas tegutsevatele ametnikele ja vabatahtlikele, et ära hoida tõsiseks probleemiks muutnud inimkaubandust.

Kriisipiirkonnast on tulnud teateid, et tuhanded maavärinas ja tsunamis orvuks jäänud lastel on oht langeda inimkaubandusega tegelevate jõukude küüsi.

"Minu arvates on piisavalt usaldusväärseid teateid, mis lubavad meil järeldada, et oht on tõsine ja selle ärahoidmiseks tuleb otsustavalt tegutseda," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Adam Ereli.

Tema sõnul annab ministeerium välja juhised piirkonnas tegutsevatele ametnikele ja vabatahtlikele, et vähendada inimkaubanduse ohtu kodutuks jäänud inimeste laagrites ja nende ümbruses.

Juhised näevad ette laagritesse saabunud inimeste registeerimist ja neile laagrisviibimise ajal kaitse tagamise. Eriti rõhutatakse vajadust kaitsta naisi ja lapsi.

Lisaks püütakse tõsta laagrites töötavate inimeste üldist teadlikkust inimkaubanduse ohust.

USA välisministeerium on saatnud hoiatuse ka abitöödes osalevatele valitsusvälistele oranisatsioonidele.

ÜRO lasteoranisatsiooni UNICEF Ida-Aasia direktor Anupama Rao Singh ütles kolmapäeval, et agentuuril on andmeid lastega kaubitsemisest Indoneesia Acehi provintsis, mis sai jõuluaegses tsunamis enim kannatada.

AFP - BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid