Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tallinnas kaob parkimistrahvi ebaseaduslik lisatasu
Tallinn ja turvafirma Falck loobusid õiguskantsleri nõudmisel Tallinnas parkimistrahviga seni kaasnenud ebaseadusliku menetlustasu nõudmisest, samuti andis turvafirma linnale üle parkimise menetlemise.

Seetõttu võidab juba alates 1. detsembrist iga pealinnas parkimise eest tasumata jätmise eest trahvi ehk viivistasu saanud inimene 59 krooni, mille ta pidi Falckile loovutama, kirjutab Postimees.

"Lepiti kokku, et uuest aastast hakkab menetlustoimingutega

tegelema linnaamet," lausus Tallinna abilinnapea Kaupo Reede. "Alates 1. jaanuarist on võetud linna transpordiametisse tööle inimene, kes tegeleb parkimise viivistasuotsuste menetlusega,"

Reede sõnul juhtis õiguskantsler linnaametnike tähelepanu sellele, et linn võib küll erafirmale edasi anda parkimistasu kontrolli ja viivistasu määramise õigused, kuid viivistasu määramisega seotud menetlustoimingute tegemise õigus on ainult linnaametnikel ning selle delegeerimine ei vasta seadusele.

Õiguskantsler Allar Jõks saatis juba oktoobris AS Falck Eestile kirja, milles märkis, et Tallinnas parkimise viivistasusid määrav firma rikub tema hinnangul seadust. Samasisulise märgukirja saatis õiguskantsler ka Tallinna linnavalitsusele.

Õiguskantsler põhjendas, et avalikku võimu teostatakse maksudest koguneva tulu eest, millega makstakse kinni riigi- ja omavalitsusasutuste tegevus. Sestap ei tohi need asutused enam inimestelt võimu teostamise eest tasu küsida, välja arvatud eraldi ette nähtud riigilõivud.

Tallinna linnavolikogu esimees Maret Maripuu on kinnitanud õiguskantslerile tahet ära muuta linnavolikogu määrus, mis võimaldas ebaseaduslikult viivistasu sissenõudmise menetlemist eraõigusliku isiku poolt.

Jõksi hinnangul on tegu hea näitega konstruktiivsest koostööst õiguskantsleri ja Tallinna linna vahel.

"Alates uue linnavalitsuse võimuletulekust on koostöö Tallinnaga seaduslikkuse tagamiseks tunduvalt paranenud," ütles Jõks, tuues selle kinnituseks ka põhiseadusvastaste ühistranspordi piletihindade kehtetuks tunnistamise uue linnavõimu poolt.

"See näitab, et mitte iga linnavalitsusega ei pea põhiseaduse järgimiseks sõdima, vaid lahendusteni on võimalik jõuda läbirääkimiste ja õiguslike argumentide arvestamise teel," ütles Jõks. BNS

07 Jaanuar 2005
  Kommentaarid