Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti mustas nimekirjas on üle tuhande inimese
Eestisse sisselaskmist keelavasse musta nimekirja oli selle aasta alguse seisuga kantud üle tuhande isiku, neist üle 300 inimesele on kehtestatud alaline sissesõidukeeld.

5. jaanuari seisuga on sissesõidukeeldude riiklikus registris kehtiva sissesõidukeeluga 1097 isikut, teatas BNS-ile kodakondsus- ja migratsiooniameti pressiesindaja.

306 isiku suhtes on kehtestatud alaline sissesõidukeeld. Nende seas on kaks Venemaa ja üks Ukraina kodanik.

Alaline sissesõidukeeld on kehtestatud vastavalt Euroopa Liidu Nõukogu ühisele seisukohale Al-Qaida ja Talibani terroristliku organisatsiooni liikmetele.

791 isikule on kehtestatud erineva pikusega tähtajaline sissesõidukeeld.

Tähtajalise sissesõidukeeluga isikute hulgas väga suur osa on määratlemata kodakondsusega isikuid, kodakondsuse järgi on enim Venemaa, Ukraina, Armeenia ja Aserbaid˛aani kodanikke.

Välismaalase suhtes sissesõidukeelu kohaldamise otsustab vastavalt seadusele siseminister või ministri poolt selleks volitatud siseministeeriumi kõrgem ametnik.  BNS

07 Jaanuar 2005
  Kommentaarid