Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Paavst kritiseeris USA Kuuba-embargot
Paavst Johannes Paulus II mõistis laupäeval juba mitmendat korda hukka USA majandusembargo Kuubale, öeldes, et saareriik vajab tingimusi arenguks.

Paavst, kes on embargot ka varem tauninud, esines seekord hukkamõistva avaldusega Kuuba uue suudsaadiku volikirjade üleandmise tseremoonial.

"Püha Tool soovib väga, et tõkked, mis takistavad vaba suhtlust Kuuba rahva ja rahvusvahelise kogukonna ühe osa vahel kõrvaldatakse peatselt, et austav ja avatud dialoog kõigiga võiks parandada tõeliseks arenguks vajalikke tingimusi," ütels paavst.

President George W. Bushi administratsioon tugevdas möödunud aastal Kuubale kehtestatud embargot, piirates Kuuba emigrantide külaskäike oma perekondade juurde. La Habana vastas sellele USA dollari keelustamisega Kuubal.

84-aastane paavst, kes tegi 1998. aastal ajaloolise visiidi Kuubale, viitas oma esinemises ka inimõigustele ja kutsus kõiki Kuuba elanikkonnarühmi üles omavahelisele dialgoogile.

Kuuba valitsust vihastas möödunud aastal Euroopa Liidu saatkondade otsus kutsuda Kuuba opositsioonipoliitikud oma kokteiliõhtutele, et protestida nii teisitimõtlejate tagakiusamise ja muude inimõigusrikkumiste vastu.

President Fidel Castro valistus reageeris sellele Euroopa diplomaatidele ukse sulgemisega ega võtnud vastu diplomaatide telefonikõnesid.

Vastasseis lahenes möödunud nädalal, kui EL-i saatkonnad otsustasid Kuuba dissidentidega edaspidi pisut varjatumalt suhelda.

Reuters - BNS

08 Jaanuar 2005
  Kommentaarid