Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ruhnul paiskas torm merre sadamahoone
Ruhnu elas tormi üle üsna hästi, suurem kahju on kaks merre paiskunud sadamahoonet ja laastatud kai.

Saare päästetöötaja Dimitri Riisenberg ütles BNS-ile, et sadamas oli kaks väikest kraanaga paika tõstetud hoonet: vastuvõturuum ja saun.

Ehitussoojakutest pisut suurematest karpmajadest pole Riisenbegi sõnul midagi järel, lained peksid need puruks ja kandsid merre.

Palju sai kannatada ka sadamakai. "Kogu täiteks olnud liiv ja kruus on ära uhutud, praegu sõida nagu mööda kiviaeda. Sadamast on kõige rohkem kahju," rääkis Riisenberg.

Kuna saarel on oma elektrigeneraator, siis elektriga probleeme ei olnud. Riisenbergi sõnul oli vool ära pühapäeval pool tundi pärast seda, kui meri sadama ära uputas ja ühenduse katkestas. Voolu taastamiseks piisas generaatori kaitsmete vahetamisest.

Ruhnu muud hooned jäid terveks, rannale kõige lähemal olnud majal tõusis meri trepini. Riisenberg märkis, et küla asub 11 meetrit merepinnast kõrgemal.

Kannatada ei saanud ka kumbki Ruhnu kirik. Neist 1644. aastal valminud puukirik on teadaolevalt Eesti vanim puitehitis. Ruhnu uus kirik valmis 1912. aastal.

Murtud puude arvuks hindas Riisenberg alla ühe protsendi kogu saare metsast. Kolm põlispuud langes maha külas, kuid Riisenbergi sõnul ei tabanud need maju ega elektriliine.

Saarel käis ka lennuk, kes muu hulgas tõi saarele kaupa.  BNS

10 Jaanuar 2005
  Kommentaarid