Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ilmateenistus hoiatas merevee uue tõusu eest
Valitsuse kriisikomisjon teatas, et ilmajaama andmetel ähvardab esmaspäeva õhtul Eesti rannikualasid uus uputus, kuid torm tuleb väiksem kui nädalavahetusel.

Pärnu lahes võib veetase tõusta 190 sentimeetrini üle Kroonlinna nulli ja ülejäänud piirkondades 150 sentimeetrini üle Kroonlinna nulli, mis on kuni 70 sentimeetrit üle kriitilise piiri, seisab mereoroloogia- ja hüdroloogia instituudi (EMHI) hoiatuses.

Praeguse kõrge veetaseme juures võib selline veetõus põhjustada rannaalade üleujutust.

Läänemerel Liivi lahel ja Väinamerel puhuvad ilmajaama andmetel õhtul ja öösel lõuna- ja edelatuul kiirusega 12-17 meetrit sekundis, puhanguti kuni 23 meetrit sekundis, Soome lahel iiliti kuni 20 meetrit sekundis. Maismaal puhuvad lõuna- ja edelatuul 8-13, puhanguti kuni 17 meetrit sekundis, saartel puhanguti kuni 20 meetrit sekundis.

Inimestel palub kriisikomisjon püsida võimalusel kodus ja uudishimust üleujutuste piirkonda mitte minna.

Rannaalal elavatel inimestel palutakse jälgida veetaseme tõusu oma elamu territooriumil. Juhul, kui vesi peaks tungima hoonetesse, tuleks elekter välja lülitada. Kui vesi tungib eluruumidesse, peaks sellest teatama häirekeskusele telefonil 112.  BNS

10 Jaanuar 2005
  Kommentaarid