Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Üle poole elektrikahjustustest on kõrvaldatud
Esmaspäeva õhtupoolikuks oli kõrvaldatud üle poole kõgist tormi põhjustatud elektrikatkestustest.

Eesti Energia põhivõrk on praeguseks taastanud elektriühenduse kogu kõrgepingevõrgus.

Esmaspäeval kella 17 paiku olid üle Eesti veel ilma elektrivooluta 2567 alajaama tarbijad. See tähendab, et kahe päevaga on suudetud taastada elektrivarustus üle pooltel tormi tõttu elektrita jäänutel, teatas jaotusvõrgu esindaja BNS-ile.

Jaotusvõrgu juhtimiskeskused tegutsevad olukorra kontrollimiseks edasi ka pärast pimeduse saabumist, kui brigaadid avariikohtadelt ära peavad tulema.

Kella 17 ajal oli kõige enam elektrikatkestusi endiselt Pärnus ja Pärnu maakonnas, kus pingeta oli 584 alajaama. Saaremaal oli rivist väljas 322, Hiiumaal 88 ja Viljandimaal 500 alajaama.

Võrumaal polnud töökorras 236, Jõgevamaal 235, Valgamaal 220, Põlvamaal 142, Tartumaal 172, Raplamaal 17, Harjumaal 15, Lääne-Virumaal 30 ja Järvamaal 5 alajaama.

Kõige raskemini tormis kannatada saanud Pärnumaal, Viljandimaal ja saartel on vaja kümnetes kohtades taastada kilomeetrite kaupa võrku pingel 6-35 kilovolti. Kokku on vaja uuesti üles ehitada ligi sada kilomeetrit keskpingeliine. Mastide murdumisest ja pealekukkunud puudest katkenud liinijuhtmeid oli kõikides piirkondades. Kihnu saarel vajab taastamist peaaegu kogu elektrivõrk.

Torm mõjutas tugevalt enamiku Läänemere riikide elektrivõrkude olukorda. Näiteks sai kõvasti kahjustada Rootsi elektrisüsteem, kus esmaspäevaks ei olnud ühendust veel enam kui 220.000 majapidamisel. Pühapäeval oli seal elektrita üle 400.000 majapidamise, häiritud oli maantee- ja raudteeliiklus. Rootsi spetsialistide hinnangul ei suudeta elektrivarustust kõikides majapidamistes taastada veel nädala jooksul.

Taanis oli esmaspäeva lõunal elektrita veel 16.500 majapidamist, neist 12.500 Kopenhaageni piirkonnas.

Erinevalt teistest Skandinaavia maadest ei kahjustanud torm oluliselt Soomet.

Lätis oli erinevatel andmetel elektrita isegi kuni 60 protsenti riigist ning valitsus kuulutas välja energiakriisi. Lätis on praeguseks pingeta veel kaks 330-kilovoldist kõrgepingeliini, kolm tuhat alajaama ning elektrita umbes 15 protsenti elanikkonnast.  BNS

10 Jaanuar 2005
  Kommentaarid