Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus eraldab tormikahjudeks kuni 10 miljonit krooni
Valitsus langetas teisipäeval põhimõttelise otsuse eraldada reservist tormikahjude esmaseks likvideerimiseks kuni kümme miljonit krooni.

Peaminister Juhan Partsi sõnul ei otsustanud valitsus veel raha jagunemist tormis kahjustatud maakondade vahel, kuna kahjusid alles täpsustatakse. Täpsem raha jaotus selgub tõenäoliselt kolmapäeval.

"Esmajärjekorras tuleb keskenduda inimestele, kelle toimetulek on sattunud tormi ja üleujutuste tõttu raskustesse. Samuti tuleks kiiresti taastada hädavajalik infrastruktuur," ütles Parts teisipäeval ajakirjanikele.

Abi jagamist hakkavad koordineerima maavanemad. "Elanikud peaksid esitama abitaotlused omavalitsustele, kes edastavad need maavanematele. Maavanematelt saadud info põhjal otsustab valitsus abiraha jaotuse.

Parts märkis, et valitsuse põhitähelepanu on pööratud Pärnumaale, Läänemaale ja Saaremaale, mis said nädalavahetusel möllanud tormis kõige enam kannatada. "Need kolm maakonda on põhilised, kuigi tormikahjustusi on ka mujal," sõnas Parts, nimetades näiteks Lääne-Virumaad ja Harjumaad.

Valitsuse meedianõunik Erki Peegel lisas, et valitsuse eraldatav kuni 10 miljonit krooni on kiire ja erakorraline toetus ning see ei kujune lõplikuks summaks, mida valitsus tormikahjustuste likvideerimiseks kulutab.  BNS

11 Jaanuar 2005
  Kommentaarid