Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mereteadlaste veetõusu ennustus oli täpne
Eesti mereteadlaste ennustus Pärnus ja mujal kerkiva tõusuvee kohta, mis tugines taanlaste matemaatilisele arvutimudelile, osutus ülimalt täpseks.

Tallinna tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudi (MSI) direktor professor Jüri Elken ütles Postimehele, et Taani Meteoroloogia Instituudi kolmemõõtmelise arvutis töötava meremudeli Cmod andmed osutusid Tallinnas väga täpseks ja Pärnus üldjoontes täpseks.

Elkeni sõnul on nüüdseks selgunud lõplikud ja täpsed andmed, mille järgi oli 9. jaanuari öösel kell 6.50 rekordiline veetase - 2,72 meetrit üle Kroonlinna nulli.

Samuti registreeriti samal ööl kell 4.30 mõõtmisajaloo (alates 1842 aastast) kõrgeim veetase Tallinna lahes - 1,52 meetrit ja Muuga lahes - 1,57 meetrit.

Eesti riik pole Elkeni sõnul seni veetaseme mudelitel põhinevat rannikumere prognoosisüsteemi rakendanud, kuigi Eestis on vastavad mudelid ning ka sellealane oskusteave.

MSI kuulub ka Läänemere-äärseid riike ühendavasse töörühma.  BNS

13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid