Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ülemiste veetase püsib stabiilne
Ülemiste veetaseme tõus on peatunud, AS Tallinna Vesi esindaja hinnangul on üleujutuse tekkimine vähetõenäoline.

Ööl vastu neljapäeva tõusis järve veetase umbes ühe sentimeetri, olles 43 sentimeetri võrra tavapärasest kõrgem ehk 37,03 meetrit üle merepinna. AS Tallinna Vesi esindaja Karita Salli sõnul pole veetaseme tõus ohtlik.

Järve ümbritsevate kallaste kõrgus on 37,5 meetrit üle merepinna, äsjase tormi ja sademete tõttu on veetase reedest peale tõusnud umbes 18 sentimeetrit. "Kaldaääre kõrgus on meie jaoks piir, kuid sinna on veel poole meetri jagu ruumi," lausus Sall. "Nii suur veetaseme tõus, mis meile probleeme tekitaks, on väga vähetõenäoline."

AS Tallinna Vesi jätkab siiski tegevust, et veetase kontrolli all hoida. "Teeme kõik endast oleneva, et veetase kaldaäärteni ei tõuseks," ütles Sall. "Ilmajaam ennustab õnneks väga madalat sademetehulka ja külma. See on meile soodne, sest kui maapind külmub, siis peatub ka vee juurdevool."

Veetaseme täiendava alandamisega alustas AS Tallinna Vesi esmaspäeval, pumbates vett otse linna kanalisatsioonitorustikku. Samuti suleti Ülemiste ja Raku järve ühendav toru, et peatada vee juurdevool. Suvest saati on olnud avatud Ülemiste järve vee otselask merre ja Pirita jõe sissevool järve on hoitud suletuna.

Teisipäeval suurendas ettevõte toodetava vee kogust, selle pumpamisel linna torustikesse võib linnaelanikel kodudes esineda veesurve kõikumisi eelkõige Kopli, Kalamaja ja kesklinna piirkonnas.

Neljapäevaks oli AS Tallinna Vesi suurendanud vee väljapumpamist 285.000 kuupmeetrini.

Ettevõte palub klientide ees vabandust võimalike ebamugavuste pärast ja palub linnaelanikel survelanguste korral võtta ühendust klienditeenindusega telefonil 626 2200. Saabunud teated aitavad ettevõttel reguleerida vastava piirkonna veesurvet.

Olukorra lahendamiseks teeb Tallinna Vesi koostööd Tallinna kommunaalameti ja päästeteenistusega. BNS

13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid