Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

BNS-i tähtsamate uudiste kokkuvõte kell 11.45
BNS-i Tallinna toimetuse tähtsamate sise-, majandus- ja välisuudiste kokkuvõte neljapäeval kell 11.45.

- Merevee tase Pärnus oli neljapäeva hommikul 95-98 sentimeetrit üle Kroonlinna nulli ehk allapoole kriitilist piiri Pärnu lahes. Neljapäeval kella kuue seisuga ei olnud Eesti päästeteenistused saanud ühtegi tuulekahjustuste või üleujutusega seotud väljakutset, teatas BNS-ile riiklik kriisireguleerimiskomisjon.

- Neljapäeva hommikul kell kuus oli üle Eesti rivist väljas veel 483 alajaama. Kolmapäeva õhtul oli üle Eesti pingeta 596 alajaama, teatas BNS-ile Eesti Energia Jaotusvõrgu pressiesindaja.

- President Arnold Rüütel võttis vastu kutse osaleda Ukraina valitud presidendi Viktor Juštšenko ametisseastumise tseremoonial. Presidendi avalike suhete nõunik Eero Raun ütles BNS-ile, et Rüütli kaaskond ja sõidu täpne kuupäev pole praegu veel selge.

- Valitsus kiitis neljapäeval heaks rahandusministeeriumis valminud riigilõivu seaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt hakkab 1. aprillist lõive maksu- ja tolliameti asemel koguma riigikassa. Valitsuse pressibüroo teatel on tegemist põhimõttelise muudatusega. Eelnõu muudatusena avab riigiasutus riigilõivude laekumiste kogumiseks konto e-riigikassas ja saab süsteemi vahendusel ka infot laekumiste kohta.

- Eesti sai eelmisel aastal Euroopa Liidu tõukefondidest toetust 1580 projektile kogumahus 1,9 miljardit krooni. Kokku esitati 3460 taotlust. Kõige enam esitati taotlusi koolitustoetuseks, alustavate ettevõtete käivitamiseks ja investeeringuteks põllumajandustootmisse.

- Põllumajandusminister ei kutsu kokku riiklikku looduskahjude hindamise komisjoni nädalavahetusel möllanud tormi põhjustatud kahjude hindamiseks. Komisjoni kokkukutsumist soovisid Eestimaa Talupidajate Keskliit, Eesti Põllumajandustootjate Keskliit ja Eesti Noortalunikud.

 

- Abhaasia presidendivalimised on võitnud opositsioonikandidaat Sergei Bagapš, teatas keskvalimiskomisjoni esimees Batal Tapagua neljapäeval. Tapagua ütles, et täpsustatud andmetel kogus Bagapš 68.225 häält, seega toetas teda 90,1 protsenti valimas käinutest.

 

- India ookeani äärseid riike 26. detsembril laastanud maavärina ja selle põhjustatud hiidlainete ohvrite arv ligineb 160.000-le. Indoneesia sotsiaalministeerium teatas neljapäeval, et loodusõnnetus on riigis nõudnud 106.523 inimese elu ja 12.047 on jäänud kadunuks.

 

- Hispaania keskosas Burgose linnas sai laoplahvatuses surma seitse inimest, teatas riigiraadio neljapäeval. Vahejuhtum toimus hoones, kus hoiti seadmeid ja kütust, ütles Burgose linnapea Juan Carlos Aparicio raadiojaamale.

13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid