Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Landsbergis: Läti on endiselt Baltimaade nõrgim lüli
Läti oli ja on endiselt Baltimaade nõrgim lüli, teatas Leedut Euroopa Parlamendis esindav Vytautas Landsbergis, kommenteerides Läti riigipea otsust osaleda 9. mail Moskvas toimuvatel pidustustel.

"Teel vabanemisele nõukogude okupatsioonist aastail 1988-1991 oli Läti tihti Baltimaade nõrgimaks lüliks," ütles Landsbergis.

"See ilmnes taas selles kummalises ja separatistlikus sammus, võttes vastu kutse võtta tipptasemel osa paraadist nõukogude võidu auks," märkis ta.

Poliitiku sõnul ei olnud aastatel 1990-1992 "sellist üksiku riigi konformismi nii kibedaid ilminguid, Balti riigid viisid ellu ühist ja koordineeritud poliitikat".

Neil aastatel oli Landsbergis Leedu ülemnõukogu - hiljem seimi - eesistuja ning sisuliselt riigipea.

Landsbergis märkis, et Baltimaade solidaarsuse puudumisest annab märku ka see, et Läti president teatas oma otsusest avalikkusele päev enne 13. jaanuari.

Sel päeval tähistab Leedu isamaakaitsjate päeva, mälestades neid, kelle 1991. aasta 13. jaanuaril tapsid Vilniuses nõukogude väed, üritades kukutada seaduslikult valitud võimuorganeid, mis olid välja kuulutanud Leedu iseseisvuse.

Vike-Freiberga teatas kolmapäeval, et on otsustanud vastu võtta Vene presidendi Vladimir Putini kutse osaleda 9. mail Moskvas toimuvatel üritustel, millega Venemaa tähistab 60 aasta möödumist võidust Teises maailmasõjas. BNS

13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid