Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eestis möllanud torm nõudis siiski ühe ohvri
Möödunud nädalavahetusel Eestis möllanud torm nõudis erinevalt seni teatatust siiski ühe ohvri, kui eakas naine kukkus Pärnus oma üleujutatud hoovis vette ja uppus.

Kohtuarstliku ekspertiisibüroo Lääne-Eesti osakonna eksperdi Enn Vellendi sõnul võib tormi otseseks ohvriks lugeda möödunud pühapäeval Pärnus Aisa tänaval maja hoovist uppununa leitud 93-aastast naist.

"Vanur oli ilmselt komistanud ja kukkunud vette. Hoovi tunginud vesi ei olnud küll väga sügav, kuid sai vanale naisele siiski saatuslikuks," ütles Vellend BNS-ile.

Tema sõnul oli algselt kahtlus, et ka üks teine eakas pärnakas on tormi tõttu hukkunud, kuid hiljem selgus, et nii see ei ole. Nimelt leidsid päästjad pühapäeval ühest Kaarli tänava üleujutatud majast surnuna 87-aastase naise. Hukkunu hilisem läbivaatus selgitas siiski, et vanur oli surnud terviserikke tagajärjel.

Lääne prefektuuri pressiesindaja Maria Murakase sõnul on Lääne prefektuurile laekunud tormi puhkemise ajast, 9. jaanuarist teated kaheksa surmajuhtumi kohta.

"Ühegi surmajuhtumi uurimiseks ei ole alustatud kriminaalmenetlust. Politseile laekub lahangult tagasiside vaid sel juhul, kui tegemist on vägivaldse surmaga ehk kui surnul avastatakse märke vägivallast. Teistel juhtudel surma põhjusest politseile ei teatata," ütles Murakas BNS-ile.

Eestit tabas tugev torm ööl vastu 9. jaanuari, räsides peamiselt Lääne-Eestit ja saari. Ilmajaama antud tormihoiatuse kohaselt puhus möödunud nädalavahetusel Läänemere põhjaosas, Väinameres ja Liivi lahe põhjaosas edelatuul 30-35 meetrit sekundis.

Tormi laastamistöö on põhjustanud sadu miljoneid kroone kahju.  BNS

13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid