Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts soovitab Rüütli Moskvasse sõitu mitte üle tähtsustada
Peaminister Juhan Partsi sõnul ei tasu president Arnold Rüütli 9. mail Moskvasse sõitmist või sõitmata jätmist üle tähtsustada, kuna tegemist ei ole Eesti tuleviku jaoks olulise sündmusega.

"Me oleme 9. mai kuupäeva maagiat üle tähtsustanud. See kuupäev ei ole maailma algus ega lõpp. Kohati hinnatakse presidendi Moskvasse sõidu küsimust, nagu oleks see meie jaoks eksistentsiaalne küsimus," ütles Parts neljapäeval ajakirjanikele.

Peaministri sõnul tuleb austada Läti presidendi Vaira Vike-Freiberga kolmapäeval avalikustatud otsust sõita 9. mail Moskvasse Teise maailmasõja lõpu 60. aastapäeva tähistavale üritusele.

"Läti presidendi otsus oli mõnevõrra üllatav, kuid ma ei usu, et see mõjutab kuidagi Balti riikide tihedat koostööd," lausus Parts.

President Arnold Rüütel ütles kolmapäeval, et Läti on iseseisev riik ja presidendi otsust Moskvasse sõita tuleb austada. Rüütli sõnul langetab ta otsuse Moskvasse sõidu osas hiljem, kuna 9. maini on veel piisavalt aega.

Ka Leedu president Valdas Adamkus ütles kolmapäeval, et ta ei kavatse Moskvasse sõidu otsustamisega kiirustada.

Venemaa president Vladimir Putini kutse osaleda 9. mail Moskvas Teise maailmasõja lõppu tähistaval üritusel on tekitanud Eestis, Lätis ja Leedus poleemika, kas osaleda üritusel või mitte, kuna see kuupäev tähistab Balti riikide jaoks poole sajandi pikkuse okupatsiooni algust.  BNS

13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid