Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti annab Iraagile 2400 automaati AK-47
Eesti annetab Saddam Husseini järgse Iraagi armeele ja julgeolekujõududele 2400 Kalašnikovi automaati AK-47.

Eesti on lubanud anda Iraagile 2400 automaati AK-47, Rumeenia 6000 AK-47, 500 kuulipildujat, 300 snaipripüssi ja sada granaadiheitjat ning Taani 104 püstolit, teatas uudisteagentuur AP viitega NATO allikatele.

Ameerika Ühendriigid esitasid mullu sügisel koalitsioonijõududele palve saata Iraagi uutele julgeolekustruktuuridele relvastust. Kaitseministeerium ja kaitsejõudude peastaap alustasid oktoobris oma ladudes inventuuri, leidmaks relvi, mida iraaklased võiksid vajada.

Postimees kirjutas oktoobris, et militaarametnike sõnul saaks Eesti saata Iraaki 1990. aastate alguses NSV Liidust vabanemise järel Eestisse ostetud Rumeenia ja Hiina päritolu Kalašnikovi automaate. Samasuguseid relvi kasutavad ka Iraagi julgeolekujõud.

Eesti kaitsevägi, piirivalve ja Kaitseliit on tõstnud paarkümmend tuhat Kalašnikovi ladudesse, sest niinimetatud Iisraeli relvatehing tõi relvastusse automaadid Galil ning Rootsi kinkis partii automaate Ak4 ja ameeriklased automaate M14.

Kalašnikove hankis Eestis siis, kui ükski lääneriik polnud ebamäärase tulevikuga Eestile nõus müüma NATO standarditele vastavaid relvi, nüüd aga on need automaadid muutunud laokaubaks.  BNS

13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid