Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Aidsi nõustamiskabinette külastati mullu ligi 10.000 korda
Aidsi nõustamiskabinette külastati eelmisel aastal ligi 10.000 korda, neist enam kui pooled olid esmakülastused.

Kuues Eesti aidsikabinetis oli eelmisel aastal 9885 külastust, neist 5280 olid esmakülastused, teatas BNS-ile Tervise Arengu Instituudi (TAI) pressiesindaja.

TAI tervise edendamise osakonna juhtumikorralduse spetsialist Iveta Tomera-Vahter ütles BNS-ile, et eelmisest aastast alates ei teavitata testijaid enam telefoni teel, vaid testijärgse nõustamisena. Testijärgseid nõustamisi olid mullu 4605.

Kõige rohkem on külastuste arv kasvanud Tallinnas. Aasta lõpus hakkas külastuste arv tänu kampaaniale kasvama Tartus ning külastatavus on suurenenud ka Pärnus. Narvas ja Jõhvis on külastuste arv eelmise aastaga võrreldes vähenenud.

Aidsiteste tehti nõustamiskabinettides eelmisel aastal kokku 4914 ning neist osutus positiivseks 259.

Aidsikabinettides avastatud HIV-positiivsete arv on viimastel aastatel vähenenud, nagu uute HIV-positiivsete arv Eestis üldse. Kokku avastati Eestis eelmisel aastal 743 uut HIV-kandjat.

TAI spetsialistide hinnangu kohaselt on aasta olulisemaid tähelepanekuid viiruse leviku suurenemine seksuaalsel teel. Kui 2001. aastal oli nõustamiskabinettides avastatud 470 uuest HIV-positiivsest saanud sugulisel teel viiruse 47 ehk kümnendik, siis eelmisel aastal olid nakkuse sugulisel teel saanud 259 uuest HIV-kandjast juba 123 ehk ligi pooled.

Eestis on kuus aidsikabinetti, neist kaks Tallinnas ja üks Narvas, Jõhvis, Tartus ja Pärnus.  BNS

13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid