Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Padar ja Lipponen olid mures Venemaa siseolukorra pärast
Reedel Helsingis toimunud Eesti ja Soome sotsiaaldemokraatlike parteide tippkohtumisel keskendusid erakondade esimehed Ivari Padar ja Paavo Lipponen Euroopa Liidu ühtsele välispoliitikale Venemaa suunal.

Lipponen ja Padar kinnitasid SDE pressiesindaja teatel valmisolekut teha koostööd Venemaaga heanaaberlike suhete loomise nimel, väljendades samal ajal muret Venemaa sisepoliitikas aset leidvate ebademokraatlike tendentside üle.

"Euroopa väga selge ja kiire reaktsioon Ukraina valimiste suhtes näitab, et uute liikmesriikide lisandumisega Euroopa Liitu on suhtumine Venemaasse muutunud pragmaatilisemaks," ütles Padar. "Karmistunud toon on paljusid üllatanud."

Lipponen ja Padar möönsid, et Euroopa Liidu väiksematel riikidel tuleb aeg-ajalt tunnistada reaalpoliitilisi kaalutlusi Euroopa suurriikide pealinnades.

"Euroopa eesmärk on aga kindlasti demokraatlik ja euroopalik Venemaa," kinnitas Soome parlamendi esimees Lipponen.

Kohtumisest võtsid osa kahe partei tipp-poliitikud, nende hulgas europarlamendi saadikud ja Soome rahandusminister.

Eesti ja Soome sotsiaaldemokraatide järgmine tippkohtumine on suvel Eestis.  BNS

15 Jaanuar 2005
  Kommentaarid