Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politseiameti ülesanded muutuvad
Riigikogus peaks neljapäeval tulema esimesele lugemisele eelnõu, mis muudab politseiameti ülesandeid.

Valitsuse algatatud eelnõu järgi jagataks osa politseiameti ülesannetest keskkriminaalpolitsei ja loodava keskkorrakaitsepolitsei vahel. Mõned riikliku järelevalve toimingud suunataks politseiprefektuuridele.

Eelnõu järgi jääb politseiamet politsei üldiseks juhiks ja arendajaks.

Praeguse julgestuspolitsei asemele moodustataks keskkorrakaitsepolitsei, mis peaks hakkama täitma suurt osa politseiameti korrakaitseosakonna ülesannetest.

Keskkorrakaitsepolitsei hakkab tegelema süütegude ennetamisega, osalema avaliku korra tagamisel ja tegema liiklusjärelevalvet. Selle pädevusse jääb ka presidendi, riigikogu esimehe, peaministri, riigi ametlike külaliste ja valitsuse määratud isikute julgestamine ning valitsuse määratud objektide valve ja kaitse.

Keskkriminaalpolitsei ülesannete hulka kuulub kriminaalpolitsei valdkonna tegevuse ja sellega seotud rahvusvahelise koostöö, tunnistajakaitse korraldamine, rahapesu tõkestamine, süütegude ennetamine, jälitustegevus ja kriminaalasjade kohtueelne menetlemine.  BNS

16 Jaanuar 2005
  Kommentaarid