Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vene miilits pole Everi mõrva uurimisel edu saavutanud
Kuigi Pihkva miilits avaldas mullu suve lõpus lootust, et neil õnnestub ärimees Gennadi Everi tapmine lahendada, ei ole miilits keskkriminaalpolitsei (KKP) andmetel siiski olulist edu saavutanud.

"Kahjuks ei ole meie Venemaa kolleegidel tänaseks õnnestunud Gennadi Everi Pihkvas tapmist avastada," ütles KKP juht Lauri Tabur BNS-ile.

Tema sõnul on Vene miilitsa uurijatel üpris kindel versioon toimunu kohta, kuid kurjategija vahistamiseni ei ole jõutud.

Venemaa Pihkva oblasti siseasjade valitsuse ülem Sergei Matvejev on varem öelnud, et kuigi Everil olid tekkinud teatud konfliktid ka Pihkvas, tuleb ärimehe tapmise põhjusi tõenäoliselt otsida siiski Eestist.

Seni tabamata kurjategijad tapsid ärimehe ja Tallinna endise linnavoliniku Gennadi Everi Pihkvas mullu 25. mai hommikul, tulistades ohvrit seitse korda. Viimane oli kontrolllask pähe.

Pärast mõrva jätsid kurjategijad summutiga Kalašnikovi automaadi kuriteopaigale ning põgenesid Volkswageniga, mis leiti tund pärast mõrva mahajäetuna ja süüdatuna linna lähedalt.

Ever sündis 1956. aastal Bakuus, enne uue nime võtmist oli ta perekonnanimi Grigorjan. Mõne aasta eest oli Ever AS-i Rukon Info kaasomanik ja hiljem omanik, ta oli ka ajalehe Estonija väljaandja.

Ever tõusis teravalt keskkriminaalpolitsei huviorbiiti 2001. aastal, kui Tallinnas tapeti meediaärimees Vitali Haitov. Politsei kahtlustas toona Everit koos allilmategelase Haron Dikajeviga Haitovi tapmise organiseerimises ja võttis mehed vahi alla.

Mitu kuud kestnud uurimise järel ei suutnud politseinikud siiski Everi ja Dikajevi osalust Haitovi tapmises tõendada, mehed lasti esmalt vabadusse ja hiljem vabastati ka kahtluse alt.

2001. aasta märtsis, vahetult pärast Haitovi tapmist tunnistas Ever ajakirjanikele, et kardab oma elu pärast. Pool aastat enne Everit tapsid kurjategijad Pihkvas tema äripartneri.

Ever oli aastatel 1999-2002 Tallinna linnavolikogu liige. Ever pääses 1999. aastal valimisliidu Rahva Usaldus nimekirjas linnavolikogu saadikuks. 2001. aasta juunis arvas Rahva Usaldus Everi ja Leonid Tsingisseri fraktsioonist välja, tuues põhjuseks, et nad olid tegutsenud ühise suuna vastu ega hääletanud vastavalt saadikurühma otsustele.  BNS

16 Jaanuar 2005
  Kommentaarid