Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politseinikud eelistavad Sig Saueri püstoleid
Teenistusrelvi välja vahetada plaanivad politseinikud valisid pika testimisperioodi lõpuks korrakaitsjatele kõige sobilikumaks relvaks Sig Saueri püstolid, kuid enne järgmist aastat ilmselt relvahanget ei tule.

Politseiameti teenistusosakonna politseijuhtivinspektor Ants Kalev kirjutas Politseilehes, et hetkel pole püstolihanke käivitumise aeg veel otsustatud, kuid suure tõenäosusega jääb see 2006. aastasse.

Politsei alustas uue püstoli valimise ettevalmistamist juba möödunud aasta alguses, kui spetsiaalne töörühm pani kokku teenistuspüstoli tehno- ja ohutusnõuete pakme ning valis välja relvatootjad, kelle püstoleid otsustati testida.

Mullu mais korraldati püstolite suur testimine Kaitseliidu Männiku lasketiirus, et hinnata erinevate relvade laskmistäpsust, käsitsemise turvalisust ja mugavust ning kuulda testijate hinnanguid. Erinevatest politseiasutustest testis relvi kuus korrakaitsjat, neist üks naispolitseiametnik.

Testimisel kasutatud püstolid olid Glock 17 ja 19, Heckler & Koch USP ja USP compact, Sig Sauer P226 ja P228, Walter P99 ning SP 2009 ja 2022.

Testijatelt sai kõige rohkem punkte Sig Saueri püstol P226, kuid kõrgelt hinnati ka sama relvatehase püstoleid SP 2009 ja 2022. Hea hinnagu sai ka Heckler & Koch baasmudel USP. Lõpliku valiku tegi politsei siiski alles pärast tootjate hinnapakkumise saabumist ja sobilikumaks relvaks jäid püstolid SP 2022 ja SP 2022 compact.  BNS

18 Jaanuar 2005
  Kommentaarid