Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti ja Soome hakkavad rahvastikuregistri andmeid vahetama
Eesti ja Soome siseministeeriumi esindajad allkirjastavad teisipäeval Helsingis kahe riigi rahvastikuregistrite vahelise koostöölepingu.

Sõlmitav raamleping reguleerib andmete vahetamist, töötlemist ja andmekaitset. Tänu andmevahetuse täpsemale reguleerimisele paraneb mõlema riigi rahvastikuregistri andmete kvaliteet ning täpsustub ülevaade oma kodanikega naaberriigis toimuvatest sündmustest, teatas siseministeeriumi pressiesindaja.

Ta lisas, et lepinguga sätestatakse näiteks Soome elanikena registreeritud Eesti kodanikke ja Eesti elanikena registreeritud Soome kodanikke puudutavate sünni-, surma- ja abieluandmete vahetamine.

Lepingu alusel vahetatavatele andmetele on nagu riikliku rahvastikuregistri kogutud andmetelegi juurdepääsuõigus vaid rahvastikuregistri andmete töötlemisega tegelevatel isikutel, kes vajavad andmeid oma tööülesannete täitmiseks. Vahetatavaid andmeid ei edastata kolmandatele isikutele.  BNS

18 Jaanuar 2005
  Kommentaarid